replica uhren deutschland it.wellreplicas.to es.wellreplicas.to fr.wellreplicas.to pt.wellreplicas.to rolex podróbka de.upscalerolex.to it.upscalerolex.to rolex imitacion replique rolex
4
19

Impotencja- czym jest, przyczyny, diagnostyka

Impotencja jest dla mężczyzn niezwykle uciążliwym problemem, który prowadzi często do ich złego samopoczucia, a czasami depresji. Wielu panów nie chce przyznać się do zaburzeń erekcji, gdyż uznają je za coś bardzo wstydliwego. Dobrą wiadomością dla mężczyzn jest to, iż współczesna medycyna udostępnia pewne leki i metody radzenia sobie z impotencją. Co ważne, takiemu zjawisko da się skuteczne zapobiegać, ale również je leczyć.

Jakie są przyczyny impotencji?

Impotencja dotyka głównie panów powyżej 50.roku życia, chociaż w wielu przypadkach pojawia się o wiele wcześniej. Zjawisko to dzieli się na impotencję pierwotną oraz wtórną. Za taki stan odpowiada przede wszystkim zły przepływ krwi, przez co penis nie może uzyskać wysokiej jakości, długiego wzwodu. Jest to duża uciążliwość dla panów, którzy jak dotąd nie mieli z nią żadnych problemów i czerpali jak najwięcej radości z seksu. Każdemu w końcu zależy na prowadzeniu udanego życia seksualnego, które będzie wpływać pozytywnie na wszystkie inne sfery życia. Brak seksu jest powodem do męskiej frustracji, złego samopoczucia, spadku pewności siebie, co odbija się niekorzystnie również na życiu rodzinnym czy zawodowym. Niestety w dalszym ciągu większość panów nie udaje się ze swoim problemem do lekarza, bagatelizując go. Należy jednak pamiętać, że samoistnie impotencja nie zniknie. Problem może się jedynie pogłębiać.

Istnieje parę przyczyn impotencji:

  • Impotencja o podłożu psychicznym- jej przyczyną jest lęk związany z czynnością seksualną czy też seksualnością. Wynika ona przede wszystkim ze stresu, obawą przed zapłodnieniem partnerki, kompleksów, złych doświadczeń w przeszłości czy też wychowania religijnego, gdzie seks ukazywany był jako coś złego.
  • Impotencja o podłożu fizycznym- przyczyną tego rodzaju impotencji jest: wiek, alkohol, narkotyki, cukrzyca czy choroby serca.

Pozostałe czynniki mogące wywołać impotencję:

  • krążeniowe (zmiany w naczyniach prącia, nadciśnienie wywołane paleniem tytoniu, miażdżyca, cukrzyca)
  • farmakologiczne (stosowanie leków przeciwnadciśnieniowych, neuroleptyków, antydepresantów)
  • neurogenne (guz mózgu, udar mózgu, uraz kręgosłupa, stwardnienie zanikowe boczne, paraplegia, stwardnienie rozsiane)
  • hormonalne (wysoki poziom prolaktyny albo zmniejszony poziom testosteronu)
  • mieszane (czyli połączenie różnych czynników, dotykają nawet 1/3 panów)

Jak diagnozuje się impotencję?

Zaburzenia wzwodu są taki rodzajem zaburzenia, z którym nie warto walczyć samemu, a powinno się udać po pomoc do lekarza. W sytuacji, kiedy mężczyzna chce jak najszybciej polepszyć w sposób skuteczny swoje funkcje seksualne, powinien udać się do specjalisty, kiedy tylko zauważy niepokojące objawy. Pomoże więc androlog czy seksuolog, nie należy obawiać się wizyty, gdyż opiera się ona przede wszystkim na przeprowadzeniu gruntownego wywiadu. Mężczyzna musi być szczery z lekarzem i przekazać mu wszelkie niezbędne informacje, które pomogą mu zdiagnozować przyczynę problemu. W przypadku kiedy specjalista będzie podejrzewał, iż za tym zjawiskiem stoi jakaś choroba, wówczas zleci odpowiednie badania (poziom testosteronu, prolaktyny, cholesterolu, USG prostaty) wtedy dopiero, zaleci sposób leczenia. Jeśli jednak impotencja wynika z psychiki, wtedy może doradzić psychoterapię.

Jak impotencja oddziałuje na życie człowieka i jego stan psychiczny?

Osoba borykająca się z tym zaburzeniem nie czuje się już tak męska. Mężczyzna obawia się tego, że nie będzie mógł zaspokajać swojej partnerki. Odczuwa poczucie wstydu, boi się pogorszenia relacji z drugą połówką. Czasem poczucie lęku nasila się, czasem doprowadza do nerwicy i stanów depresyjnych. Impotencja jest poważnym problemem, który wywołuje również zaburzenia wytrysku czy spadek libido. Impotencja psychogenna dotyka często mężczyzn, którzy mają problemy w swoich związkach. Impotencja o podłożu fizycznym pojawia się stopniowo, pierwszym jej symptomem może być zanik porannej erekcji czy jej pogarszanie się. Problem ten może pogorszyć jakość życia człowieka, dlatego w przypadku braku wzwodu należy szybko działać.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem www.aptekakamagra.pl

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply