replica uhren deutschland it.wellreplicas.to es.wellreplicas.to fr.wellreplicas.to pt.wellreplicas.to rolex podróbka de.upscalerolex.to it.upscalerolex.to rolex imitacion replique rolex
5
22

Metody pozbycia się przedwczesnego wytrysku

W chwili obecnej przedwczesny wytrysk definiuje się, jako niezdolność mężczyzny do kontrolowania stopnia pobudzenia i przewidywania momentu wytrysku w stopniu niezbędnym do osiągnięcia przez partnerów wzajemnej satysfakcji. To sformułowanie brzmi bardzo niejasno, dlatego lekarze przestrzegają następujących kryteriów: jeśli wytrysk pojawia się jeszcze przed kontaktem fizycznym lub w ciągu minuty po penetracji, to zdecydowanie uważa się go za przedwczesny i wymaga korekty.

Rodzaje i przyczyny przedwczesnego wytrysku

Do czasu rozwoju przedwczesny wytrysk może być pierwotny (wykrywany wraz z rozpoczęciem aktywności seksualnej i nie ustępuje w przyszłości) i wtórny (nabyty). Rozróżnia się także niezależnie powstałe i objawowe (konsekwencja innej choroby) formy patologii. W zależności od charakteru czynników prowokujących istnieją trzy rodzaje wczesnego wytrysku: psychogenny, organiczny, mieszany.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku pochodzenia organicznego mogą być następujące:

  • Nadwrażliwość żołędzi prącia (wrodzona lub spowodowana chorobami urologicznymi)
  • Nierównowaga hormonalna
  • Patologie neurobiologiczne związane z upośledzoną interakcją receptorów serotoniny i dopaminy
  • Genetyczne predyspozycje
  • Uszkodzenie ośrodków płciowych rdzenia kręgowego z powodu osteochondrozy lub urazu
  • Uszkodzenie receptorów z zapaleniem pęcherzyków nasiennych (zapalenie pęcherzyków) zapalenie gruczołu krokowego, moczenie
  • Krótkie wędzidełko napletka.

Leczenie opóźnionego wytrysku

Opóźniony wytrysk jest rzadkością. Dla większości mężczyzn szukających diagnozy czas stosunku jest teoretycznie normalny (od 5 do 14 minut). Jednak w praktyce często nie wystarcza zadowolenie partnera, co powoduje kompleksy, źle wpływa na stan fizyczny i psychiczny. Można użyć środków znieczulających, aby tymczasowo opóźnić wytrysk. Długotrwałe rezultaty gwarantuje leczenie lub operacja.

Metody chirurgiczne

Jeśli stosunek płciowy wydłużył się po zastosowaniu pierwszej metody, to problem przedwczesnego wytrysku można rozwiązać poprzez obrzezanie lub operację plastyczną wędzidełka. Jeśli pozytywny wynik uzyskano dopiero po całkowitym leczeniu żołędzi prącia, dopuszcza się przeprowadzenie operacji mikrochirurgicznej, podczas której tłumi się 4-5 pni nerwowych w penisie. Istnieje wariant operacji, w którym nerwy są wycinane i natychmiast zszywane. Jest to przydatne, gdy mężczyzna nie ma całkowitej pewności, że operacja będzie korzystna. Przyczyną takich wątpliwości może być niewielkie wydłużenie czasu stosunku płciowego po leczeniu lidokainą. W ciągu 3-4 miesięcy (po przywróceniu przewodnictwa nerwowego) mężczyzna ma możliwość oceny wyniku. Jeśli jest całkowicie usatysfakcjonowany, możliwe jest ostateczne stłumienie nerwów przez stare węzły.

Konserwatywne metody

Najprostszą metodą usuwania wczesnego wytrysku spowodowanego zwiększoną wrażliwością żołędzi penisa jest stosowanie specjalnych żeli, sprayów, maści na bazie środków znieczulających. Wadą tego podejścia jest konieczność wstępnego przygotowania się do stosunku płciowego: nałożenie preparatu, oczekiwanie na czas działania, obowiązkowe użycie prezerwatywy lub pójście pod prysznic w celu spłukania leku. Jest to bardzo niewygodne dla mężczyzn, którzy nie mają stałego partnera. Może również powstać uzależnienie zwane seksem lidokainowym, gdy mężczyzna bez środka znieczulającego nie podejmuje nawet próby nawiązania stosunku płciowego.

W przypadku zaburzeń neurobiologicznych stosuje się terapię lekami z klasy leków przeciwdepresyjnych. Jednym z efektów ubocznych tych środków jest ostre zahamowanie czasu stosunku. Jednak jednorazowe użycie leków przeciwdepresyjnych nie przyniesie znaczącego rezultatu, a długi kurs jest czasami obarczony poważnymi objawami psychotropowymi. Jeśli przedwczesny wytrysk wiąże się z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego, wówczas leczenie zachowawcze (przyjmowanie antybiotyków, leków przeciwzapalnych poprawiających krążenie) eliminuje problem w 95% przypadków.

Dla połowy mężczyzn z nadczynnością tarczycy charakterystyczny jest wczesny wytrysk. Stabilizacja poziomu hormonów tarczycy pomaga w normalizacji czasu trwania erekcji u 80% pacjentów. W przypadku braku patologii przedwczesny wytrysk może być wynikiem braku witamin z grupy B, magnezu, aminokwasów. Konieczne jest wprowadzenie do diety środków spożywczych zawierających te substancje lub zażywanie suplementów diety. Współczesna medycyna i farmacja oferują mężczyznom szeroki wachlarz bezpiecznych sposobów na pozbycie się przedwczesnego wytrysku. Jednak o powodzeniu leczenia decyduje trafność diagnozy i profesjonalny dobór odpowiedniej terapii.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply