replica uhren deutschland it.wellreplicas.to es.wellreplicas.to fr.wellreplicas.to pt.wellreplicas.to rolex podróbka de.upscalerolex.to it.upscalerolex.to rolex imitacion replique rolex
6
34

Nerwica a męska impotencja

Nerwica i impotencja są ze sobą silnie powiązane. Zaburzenia wzwodu bardzo często wynikają z nerwicy, czy też towarzyszą już początkowej fazie jej rozwoju. Niestety jest to bardzo trudny do wyleczenia problem, z uwagi na to, iż występuje tutaj mechanizm zamkniętego koła. Nerwica powoduje impotencję, natomiast impotencja sprzyja nerwicy. Właśnie z tego względu należy szybko działać i udać się do lekarza, który ustali najlepszy dla danego pacjenta sposób leczenia.

Impotencja a nerwica.

Nerwica tak samo, jak depresja jest częstą przyczyną braku erekcji. Zaburzenia funkcji seksualnych są częstym symptomem nerwicy, niestety ich jednorazowe pojawienie się, często prowadzi do obawy przed kolejnymi problemami w przyszłości. Silny strach mężczyzny wcale nie pomaga, a jedynie doprowadza do jeszcze większej nerwicy i pogłębianiu się problemu zaburzeń erekcji. Jest to właśnie tak zwany mechanizm błędnego koła. Panowie borykający się z nerwicą, mają duży problem w kontaktach cielesnych zwłaszcza z nowymi partnerkami. Mężczyzna, który dopiero wszedł w związek z kobietą, nie potrafi skoncentrować się na czerpaniu przyjemności ze stosunku, jego myśli krążą jedynie wokół tego, czy będzie mógł sprawdzić się w łóżkowych igraszkach, czy zadowoli kobietę i czy pojawi się u niego erekcja.

To wszystko uniemożliwia odbycie stosunku płciowego, gdyż partner jest za bardzo skupiony jedynie na sobie i swoich obawach. Boi się, że nie spełni się w roli kochanka, przez co zanika również jego podniecenie i ma problem ze szczytowaniem. Niestety nieudany kontakt seksualny pogłębia jeszcze nerwicę, mężczyzna boi się dalszych kompromitacji i często zaczyna unikać seksu. Rozładowuje swoje napięcie seksualne poprzez masturbacje, jednakże brak seksu z partnerką wpływa negatywnie na całe jego życie. Nasila się nerwica, jak i stany lękowe. Czasem pojawiają się również kłótnie w związku, gdyż kobieta nie zawsze wie, z czego wynika problem jej kochanka.

Jak walczyć z zaburzeniami wzwodu w nerwicy?

W przypadku takich problemów mężczyzna powinien jak najszybciej udać się do seksuologa czy psychoterapeuty. Bez specjalisty nie będzie on w stanie sam sobie pomóc. Nie pomoże wypijany przed stosunkiem alkohol, czy szukanie nowych kontaktów seksualnych. Dobrym rozwiązaniem jest tak zwany trening relaksacyjny. Ponadto mężczyzna powinien zadbać o odpoczynek i relaks. Przed stosunkiem powinien być rozluźniony. Dobrze również, jeśli w ciągu tygodnia znajdzie czas na odpoczynek, zredukuje poziom stresu i zmniejszy ilość pracy. Przeciążenie psychofizyczne nie służy kontaktom seksualnym. Jeśli mężczyzna dopiero rozpoczął relacją z kobietą, powinien ją dobrze poznać i poczekać z seksem, aż do momentu zbliżenia emocjonalnego. Jeśli zaufanie do partnerki będzie już duże, mężczyzna odczuje komfort psychiczny, będzie wiedział, iż nie zostanie wyśmiany przez drugą osobę. Jeśli problem w dalszym ciągu nie znika, nie obejdzie się wówczas bez pomocy specjalisty. Na impotencję pomoże leczenie terapeutyczne. Zazwyczaj specjalista przepisuje środki farmakologiczne oraz doradza psychoterapię poznawczo-behawioralną. Problem można skutecznie całkowicie wyleczyć.

Jak kobieta może pomóc na ten męski problem?

Ważne jest to, aby okazała przede wszystkim zrozumienie partnerowi. Nie może go w żadnym razie wyśmiewać, ignorować czy lekceważyć. Nie należy się przejmować, jeśli mężczyzna jedynie co jakiś czas ma problem z osiągnięciem wzwodu. Może dojść do takiego stanu, zwłaszcza jeśli jest on przemęczony, zdenerwowany, zestresowany. Niekiedy takie zaburzenie wynika ze stanu zdrowia. Kobieta musi pamiętać o tym, aby zapewnić swojego mężczyznę, iż jego problem nie wpłynie w żaden sposób na ich relację w związku. Impotencja nie może być więc tematem tabu w związku, należy o niej rozmawiać. Dobrze, jeśli oboje partnerów stara się znaleźć przyczynę takiego zjawiska. Impotencja wywołana nerwicą powinna być zawsze leczona. Bardzo dobrą wiadomością dla pary jest to, iż po pewnym czasie leczenia tego przykrego męskiego problemu można się całkowicie pozbyć.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply