replica uhren deutschland it.wellreplicas.to es.wellreplicas.to fr.wellreplicas.to pt.wellreplicas.to rolex podróbka de.upscalerolex.to it.upscalerolex.to rolex imitacion replique rolex
4
22

Wpływ palenia papierosów na potencję

Palenie papierosów w znacznym stopniu oddziałuje na męską potencją. Tytoń jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla zdrowia mężczyzn, ale również kobiet. Uzależnienie to doprowadza do pojawienia się zmian w układzie krążenia, a więc cały organizm traci na swojej wydolności. Transport krwi staje się zaburzony, a mężczyzna ma problem z uzyskaniem erekcji. Palenie papierosów nie tylko wpływa źle na funkcje seksualne, ale także na cały kład krwionośny, układ oddechowy, płuca i serca. Ponadto, przyczynia się do rozwoju nowotworów ( płuc, krtani). Według przeprowadzonych badań regularne palenie papierosów zwiększa ryzyko impotencji aż o 50 procent. Co ważne, wyzbycie się tego niezdrowego nałogu pozwala na wrócenie do swojej sprawności seksualnej.

W jaki sposób palenie papierosów działa na potencję?

Palenie papierosów powoduje zmiany w układzie krążenia, przez co nie funkcjonuje on, tak jak powinien. Naczynia krwionośne zwężają się, a więc transportują zmniejszoną ilość krwi, również do prącia. Poprzez niewystarczające ukrwienie narządów płciowych, mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć i utrzymać wysokiej jakości erekcji. Ponadto, zmniejsza się intensywność odczuwanych przyjemności w trakcie współżycia z partnerką. To właśnie papierosy odpowiadają u młodych osób za pojawienia się zaburzeń wzwodu. Co ważne, uzależnienie to pogłębia już istniejące problemy z potencją, czy też doprowadza do ich powstania, ponadto jest przyczyną chorób krążenia, które doprowadzają w późniejszym czasie do dysfunkcji seksualnych.

W jaki dokładnie sposób papierosy działają na proces erekcji?

Nikotyna przedostająca się do organizmu trafia do mózgu i oddziałuje na autonomiczny układ nerwowy, wywołując obkurczanie naczyń krwionośnych. Dochodzi wtedy do zaburzenia dostaw krwi do członka. Nikotyna uszkadza śródbłonek naczyniowy, który odpowiada za wytwarzanie tlenku azotu, doprowadzającego do rozszerzania naczyń krwionośnych w procesie erekcji. Mózg staje się pobudzony przez nikotynę, przez co dochodzi do nagłego skurczu naczyń krwionośnych w penisie. Krew w bardzo szybki sposób odpływa z narządów płciowych, również przez naruszenia zastawek żylnych przez znajdującą się w organizmie nikotynę. Zwiększa się stężenie białka w krwi, które doprowadza do tworzenia się małych skrzepów w naczyniach włosowatych prącia. Właśnie te czynniki doprowadzają do problemów z potencją, uniemożliwiając jej proces czy też go spowalniając. Ponadto to właśnie przez nie, mężczyzna czasem nie jest w stanie utrzymać wzwodu na odpowiedni czas, a przez co nie może odbyć stosunku płciowego zwieńczonego orgazmem.

Palenie papierosów a spadek libido

Nałóg ten doprowadza do obniżenia produkcji testosteronu w organizmie. Przez to mężczyzna nie ma ochoty na seks, a jego sprawność seksualna ulega pogorszeniu. Nikotyna działa w sposób destrukcyjny na ludzki organizm, nie tylko na funkcje seksualne, ale także na działanie różnych innych układów w organizmie. Co ważne, palenie tytoniu czasem prowadzi do trwałego zaburzenia potencji. Prawdopodobieństwo wystąpienia impotencji wzrasta wraz z wiekiem mężczyzny oraz ilością wypalonych papierosów. Mężczyzna jest jednak w stanie wrócić do swojej sprawności seksualnej i czerpania przyjemności seksu. Wystarczy jedynie, kiedy pozbędzie się tego szkodliwego nałogu. Zaprzestanie palenia okaże się dać zadowalające efekty, o ile nie doszło w organizmie do rozwinięcia się chorób układ krążenia czy uszkodzenia śródbłonka.

Papierosy a męska płodność

Co ważne, palenie okazuje się zabójcze, również dla męskiej płodności. Nikotyna doprowadza do zmniejszonej ilości nasienia. Ponadto sperma osób palących zawiera w sobie mniejszą ilość plemników, nie są one również tak żywotne, jak te u osób niepalących. Plemniki palaczy odznaczają się mniejszą ruchliwością. Substancje chemiczne obecne w dymie papierosowym naruszają materiał genetyczny plemników, przez co w nasieniu wzrasta ilość zdeformowanych plemników. Aby mieć szansę na zapłodnienie partnerki i zachowanie swojej płodności, niezbędne jest więc rzucenie palenia.

 

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply