replica uhren deutschland it.wellreplicas.to es.wellreplicas.to fr.wellreplicas.to pt.wellreplicas.to rolex podróbka de.upscalerolex.to it.upscalerolex.to rolex imitacion replique rolex
5
4

Zaburzenia erekcji związane z urazami członka

Urazy członka a ich wpływ na potencję

Urazy członka nie zdarzają się często, jednak nie można powiedzieć, że w ogóle nie występują. Są to wypadki, do których może dojść w toku wykonywania codziennych czynności, a także urazy powstające podczas uprawiania seksu. W USA wykonano badania, w których ujawniono, że nawet 13% zaburzeń erekcji jest związanych z urazami – nie tylko samego prącia, ale również innych wypadków, w wyniku których np. doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Część zaburzeń ma charakter przejściowy, inne nie rokują wyleczenia – wówczas można zastosować protezę członka.

Urazy członka, do których może dojść podczas zbliżenia

Złamanie prącia – już sama nazwa tego urazu budzi duży niepokój wśród mężczyzn. Pewnie każdy z nich zastanawia się, w jaki sposób można złamać prącie, wewnątrz którego przecież nie ma kości. Nie chodzi tu bowiem o samo złamanie dosłowne – podczas tego urazu pojawia się charakterystyczny dźwięk, który przypomina łamanie się gałęzi, stąd właśnie nazwa urazu. Do złamania prącia może dojść podczas intensywnego stosunku, np. kiedy kobieta zbytnio odchyli się w tył, a także podczas stosowania ryzykowanych pozycji np. seksu na stojąco. Złamanie prącia może wynikać również ze zbyt intensywnej masturbacji. Uraz jest wywołany pęknięciem błony białawej znajdującej się we wnętrzu członka.

Zwichnięcie prącia – zwichnięcie prącia to kolejny bolesny uraz, do którego dochodzi w podobnych okolicznościach, jak przy złamaniu lub na skutek silnego, tępego urazu np. wypadku komunikacyjnego. Skóra na członku zostaje przerwana okrężnie w rowku zażołędnym, a sam penis ulega przemieszczeniu w okolicę moszny i krocza. Niestety, leczenie zwichnięcia prącia wymaga interwencji chirurgicznej i doprowadzenia członka do prawidłowego położenia.

Zakleszczenie członka – innym typem urazu jest zakleszczenie członka, do którego dochodzi podczas aktu seksualnego, kiedy następuje silny i niekontrolowany skurcz mięśni pochwy u kobiety, a mężczyzna nie może wyciągnąć z niej członka. Zakleszczenie może spowodować uraz prącia, jeśli para będzie próbowała rozdzielić się na siłę. Stan zakleszczenia członka rzadko wymaga interwencji lekarskiej, kobieta musi się zrelaksować i rozluźnić.

Inne urazy prącia

Urazy prącia, do których dochodzi podczas wypadków komunikacyjnych, uprawiania sportu czy nawet wykonywania codziennych czynności na szczęście nie zdarzają się często. Zaburzenia erekcji mogą mieć związek z urazami w obrębie miednicy np. złamaniami lub stłuczeniami. Jeśli nie dojdzie do uszkodzenia nerwów, zaburzenia erekcji mają na ogół charakter tymczasowy. Impotencja może być związana również z urazami rdzenia kręgowego – zaburzenia erekcji zależą od rodzaju wypadku oraz lokalizacji urazu. Na zaburzenia erekcji cierpi od 8 do 100% mężczyzn po urazach rdzenia kręgowego, przy czym 80-97% z nich dotyczą również zaburzenia wytrysku.

Czy możliwy jest powrót do sprawności seksualnej po urazie członka?

Uraz członka nie zawsze jest jednoznaczny z impotencją – wiele zależy od lokalizacji urazu oraz tego, do jakiego uszkodzenia doszło. Najostrożniejsze są rokowania dla mężczyzn, którzy przeszli uraz powodujący uszkodzenie rdzenia kręgowego – nawet powrót do sprawności fizycznej nie determinuje braku problemów z erekcją. Problemem może okazać się brak wzwodu lub jego niewystarczający poziom lub pojawienia się erekcji spontanicznie, bez związku ze stanem podniecenia. Podczas wypadków komunikacyjnych rokowania są bardzo różne i zawsze powinien ocenić je seksuolog lub urolog. Może minąć nawet kilka miesięcy, zanim mężczyzna powróci do dawnej sprawności seksualnej. Urazy członka takie jak złamanie czy zwichnięcie nie zawsze kończą się zaburzeniami erekcji, potrzeba kilku tygodni na wygojenie się ran oraz rekonwaescencję. W tym czasie zaleca się unikać bodźców powodujących wzwód. Powrót do sprawności seksualnej zawsze wymaga odpowiedniej diagnostyki i zastosowania leczenia – w skrajnych przypadkach stosuje się protezę członka, dzięki której możliwe jest odbywanie stosunków i czerpanie radości ze zbliżeń.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply